Uudised
6. märts 1997, 00:00

Külalised olid edukamad

Euroopa klubide karikavõistlustel algasid teisipäeval veerandfinaalid. Avalöögi tegid UEFA sarjas mängivad jalgpalliklubid. Koduväljakul suutis võita vaid Schalke, võõrsil said võidu AS Monaco ja Brųndby.

Prantsusmaa meistrivõistluste liider AS Monaco, keda treenib 1984. aasta Euroopa meister Jean Tigana, astus suure sammu poolfinaali suunas juba Newcastleis, lüües seal kohalikku Unitedi 1:0. Mängu ainsa värava lõi brasiillane Sonny Anderson DaSilva 19-aastase imelapse Thierry Henry söödust. Ülikiire Henry jooksis inglaste kaitse üle ja tsenderdas otsajoonelt tagasi otse Andersoni jalale. Newcastlei parimad võimalused mäng päästa olid Keith Gillespiel ja Philippe Albertil. Inglastel ei saanud osaleda mitmed põhikoosseisu mängijad nagu Peter Beardsley, Alan Shearer, Les Ferdinand ja Faustino Asprilla.

Muide, Newcastlei meeskond tegi selle kaotusega "sünnipäevakingi" klubi mänedz^erile, eile 46-aastaseks saanud Kenny Dalglishile. Newcastleile oli see eurosarjades osalemise ajaloos alles teine koduväljal saadud kaotus.

Viimati suutis Prantsuse klubi Inglismaa meeskonna eurosarjast välja kukutada 1977/78 hooajal. Siis oli võitja Bastia, kaotaja aga samuti Newcastle.

Sügisel sai Monaco jagu Krakowist ning kahest tugevast Saksa klubist Hamburgist ja Mönchengladbachi Borussiast, kusjuures võõrsil võideti kõik kolm mängu.

Väga edukalt mängib selles sarjas võõrsil ka Brųndby, kes nüüd juba neljast võõrsil peetud kohtumisest pole kaotanud ühtegi. Teisipäeval alistasid taanlased Tenerife 1:0. Värava lõi puuriesiselt Ebbe Sand.

Hispaanlaste jaoks oli see suur pettumus, olid nad ju eelmisel nädalal maa meistrivõistlustel purustanud kuulsa Barcelona 4:0. Viis minutit enne mängu lõppu eemaldati Tenerife mängija Robaina. Võõrustajate parim võimalus oli 67. minutil, kuid jugoslaavlane Slavisa Jokanovic jättis realiseerimata penalti.

Brüsselis asus Anderlecht juhtima 27. minutil rumeenlase Tibor Selymesi tsenderduse järel 25 meetrilt tehtud Bruno Versaveli löögist, mis ei jätnud Internazionale puurivahile Gianluca Pagliucale mingit šanssi. Vahetusmängijana platsile tulnud Interi Maurizio Ganz lõi viigivärava 15 minutit enne lõpuvilet, kui inglasest treener Roy Hodgson oli mängutaktika enam ründavamaks muutnud.

Gelsenkirchenis saadud 2:0 võiduga Valencia üle on ka Schalkel head võimalused jõuda 27-aastase vaheaja järel eurosarjas poolfinaali. Esimese värava lõi Olaf Thoni vabalöögi järel väga kaunilt peaga Thomas Linke, teise Jiri Nemeci söödust Marc Wilmots. Mõlemad väravalööjad aga peavad kollase kaardi tõttu kordusmängu vahele jätma. Valencia parim võimalus oli juba 2. minutil, kui Leanadro tabas latti.

Kordusmängud peetakse 18. märtsil.

UEFA karikas. Veerandfinaalide avamängud. Newcastle United (Inglismaa)-AS Monaco (Prantsusmaa) 0:1.

Värav: 59. Sonny Anderson 0:1.

Brüsseli Anderlecht (Belgia)-Milano Internazionale (Itaalia) 1:1.

Väravad: 27. Bruno Versavel 1:0, 75. Maurizio Ganz 1:1.

Schalke (Saksamaa)-Valencia (Hispaania) 2:0.

Värvad: 44. Thomas Linke 1:0, 82. Marc Wilmots 2:0.

Tenerife (Hispaania)-Brųndby (Taani) 0:1.

Värav: 29. Ebbe Sand 0:1.

Reuteri foto

Brasiillane Sonny Anderson DaSilva oma võimaluse realiseeris, belglane Philippe Albert aga ei saanud puurile pihta.